Az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) tizenkét hallgatója vehetett át tudományos ösztöndíjat kimagasló pályamunkája elismeréseként. Az egyszeri ötvenezer forintos juttatással járó díjat dr. Kellermayer Miklós, a kar dékánja adta át.

A pályázatot még tavaly hirdette meg az ÁOK államilag támogatott, egységes, osztatlan képzésben részt vevő hallgatók számára. A legfeljebb húsz oldalas pályamunkákat az alábbi témákban várták: a 2019/2020-as tanévben meghirdetett rektori pályázatok témái, az új generációs szekvenálási technika jelentősége a génbetegségek diagnosztikájában és terápiájában, az őssejtterápia jelene és jövője, illetve transzlációs medicina: egyedi molekuláktól a kardiovaszkuláris rendszerig. A hallgatók február 28-ig adhatták le pályázataikat, amelyeket az erre alapított bizottság bírált el és választotta ki az egyszeri ötvenezer forintos juttatást érdemlő tizenkét pályamunkát.

A tudományos ösztöndíjat kiérdemlő hallgatók névsorát és a pályázataik címét ide kattintva lehet megtekinteni.

Szűcs Borbála
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem