Köszönjük a Vízimentők Országos Szakszolgálata, a győri Petz Aladár Megyei Oktatókórház és a fővárosi Bajcsy Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet önként felajánlott segítségét és támogatását a négy hazai orvosképző egyetem nevében. Az intézmények önkéntesen csatlakoztak ahhoz az országos reprezentatív szűrővizsgálathoz, amelyet április 28-án jelentett be a négy hazai orvosképző egyetem, és amelynek célja, hogy pontos képet kapjunk a járvány kiterjedéséről és az új típusú koronavírussal fertőzöttek és átfertőzöttek valós számáról. Az eredmények alapján országos klinikai epidemiológiai tanulmány készül arról, hogy mekkora a vírusfertőzöttek valós száma hazánkban, hányan betegedtek meg eddig összesen és szerezhettek immunitást a vírussal szemben, illetve hányan lehetnek a szinte tünetmentes vírushordozók.