A Semmelweis Egyetem öt hallgatója is indul a XXX. Nyári Universiadén, melyet idén Nápolyban rendeznek meg július 3-14 között. A világversenyen összesen 21 egyetem 105 sportolója képviseli hazánkat. Az esemény egyik érdekessége, hogy idén négy csapat is indul a viadalon: férfi és női vízilabdában, valamint női kosárlabdában és röplabdában.

Az egyetemisták és főiskolások olimpiájának nevezett nápolyi eseményen a magyar fiatalok 12 sportágban – atlétika, íjászat, cselgáncs, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, röplabda, taekwondo, tenisz, torna, úszás, vívás, vízilabda – versenyeznek majd. A 160 fős magyar delegáció sportolói között öt semmelweises hallgató is képviseli hazánkat. Villám Csenge és Villám Lilla, az ETK elsőéves hallgatói a női röplabda csapat tagjaiként indulnak a megmérettetésen – röplabdacsapat az 1965-ös budapesti universiade óta először indul az egyetemisták olimpiáján. Gonda Borbála ötödéves ÁOK-hallgató egyéni és csapatos párbajtőrben képviseli Magyarországot, Bicskei Réka, az ETK másodéves hallgatója és Gerendás Gemma Matilda elsőéves ÁOK-s hallgató pedig a vízilabdacsapat tagjait erősítik.

A XXX. Nyári Universiadén induló magyar csapat ünnepélyes fogadalmat tett június 26-án, ahol a sportolók többek között ígéretet tettek arra, hogy becsületesen, töretlen akarattal, legjobb tudásuk szerint, a fair play szellemében készülnek az Universiádéra és mindent megtesznek azért, hogy a világ egyik legnagyobb seregszemléjén eredményesen képviseljék Magyarországot.

Az Universiade az olimpia után a világ második legnagyobb sporteseménye. A Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség kétévente rendezett nyári játékain 150-160 ország, 10-12 ezer sportolója, 18-25 sportágban méri össze tudását. Az elmúlt 60 év során az Universiadén a magyar sportolók eddig 120 arany-, 95 ezüst-, és 112 bronzérmet nyertek.

Bódi Bernadett
Fotók forrása: Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség