A Semmelweis Egyetem Cheerleader csapata jól szerepelt a németországi Bottropban megrendezett „Elite Cheerleading Championship” versenyen. A háromnapos kontinensviadalon több mint 5000 sportoló állt a talajra több különböző kategóriában és korosztályban. Európa egyik legnagyobb versenyén az egyetem csapata az 5. helyen végzett, maga mögé utasítva német, olasz, cseh és holland csapatokat.

A csapat edzője, Nagy-Kismarci Bence elmondta, korábban Magyarországról még nem járt csapat ezen a versenyen, így sportolóik tapasztalat nélkül, de annál nagyobb lelkesedéssel vágtak neki a megmérettetésnek. Hozzátette: a gyakorlat pár apró hibától eltekintve jól sikerült, a sportolók jövő évre a döntőt tűzték ki célként. „Hatalmas élmény volt mindenki számára egy ilyen versenyen rajthoz állni, Európa legjobbjaival versenyezni” – fogalmazott a csapat edzője, aki elmondta hálásak a rengeteg emocionális támogatásért, amit itthonról kaptak, mind pedig az anyagi támogatásokért, melyek lehetővé tették az utazást.

Bódi Bernadett
Kiemelt kép (illusztráció) – Nagy-Kismarci Bence