A Semmelweis Egyetem sportolói is részt vettek a Vívó illetve a Cheerleading Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB) április 13-14 között, ahol több felsőoktatási intézmény legjobb sportolói mérték össze tudásukat.

A Debrecenben április 13-14. között megrendezett  9. Vívó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon eredményesen szerepeltek az egyetem csapatai párbajtőr, tőr és kard fegyvernemekben. A Semmelweis Egyetem diákjai közül férfi párbajtőrben Berta Botond a harmadik helyen végzett, Hamar Balázs pedig ötödik lett. Női párbajtőrben Gonda Borbála a dobogó első fokára állhatott fel, női tőrben Balogh Orsolya a harmadik lett, női kardban pedig Balogh Zita Anna ötödik helyezést ért el.

A csapatversenyeken az egyetem férfi párbajtőr csapata (Berta Botond, Hamar Balázs és Heiner Levente Attila) aranyérmes lett, akik a döntőben a BME csapatát győzték le. A női párbajtőrcsapat (Máté Kinga, Földházi Anita, Kovács Anna és Gonda Borbála) szintén a BME csapatát győzte le a bronzmeccsen.

A Cheerleading Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot 8 felsőoktatási intézmény 130 sportolójának részvételével rendezték meg Budapesten április 14-én, ahol a versenyzők 7 különböző kategóriában mérték össze tudásukat. A Semmelweis Egyetem Cheerleader csapata több díjat is nyert.

Senior All Girl Group Stunt kategóriában a Semmelweis Egyetem All Girl Groupja (Springer Csenge, Maurer Kata és Selmeczi Franciska) a verseny legmagasabb pontszámával győzött, míg a SOTE Zafír nevet viselő formáció a III. helyen zárta a versenyt (Elblinger Zsuzsanna, Mező Imola, Felföldi Luca, Szalóky Krisztina, Vizner Claudia).

Galéria

6kép

A legkiélezettebb küzdelem Show Cheer Team kategóriában zajlott, ahol öt egyetem csapata közül a SOTE Dragonflies a dobogó harmadik helyére állhatott. A csapat tagjai: Bursza Nikolett, Elblinger Zsuzanna, Felföldi Luca, Hartai Patrícia, Horváth Regina, Kozma Luca, Kőmíves Kinga, Kurucz Anna, Márkó Hajnalka, Mező Imola, Mikus Laura, Samu Kira, Megan Anna Streiff, Szakáli Eszter, Szalóky Krisztina, Szarkowicz Regina, Székely Flóra, Vágási Veronika, Veress Adrienn, Vizner Claudia.

A csapat edzője, Nagy-Kismarci Bence elmondta: a 2019-es Medikus Kupa illetve a MEFOB között mindössze két hét különbség volt, így nagyon rendszerezetten kellett készülniük, hogy mindkét eseményen színpadra állhassanak. Senior all Girl Group Stunt kategóriában a két formáció egy-egy  perces gyakorlatot mutatott be, melyben az emelések domináltak. A Show Cheer Team kategória lány csapata egy vegyes táncos akrobatikus produkcióval készült, melynek alapját a Medikus Kupára készített versenygyakorlat adta. Az edző hozzátette: senior versenycsapatuk jelenleg nagy erőkkel készül a magyar bajnokságra, illetve a Németországi Európa kupára, melyet június elején Bottropban rendeznek.