A Semmelweis Egyetem 12 fős nemzetközi csapata 6 óra 25 perc alatt teljesítette az Eger és Miskolc közötti 82 km-es távot a 29. Szarvasűzők futóversenyen. Ezzel az ötödik, pontszerző helyre kerültek, összesítésben pedig 66 váltóból a 11. legjobb időt érték el.

A Semmelweis Egyetem csapatának egyik tagja, Földházi Anita elmondta, az összesen 82 km hosszú táv 12 részre volt osztva, nehézség szerint férfi és női szakaszokra. A versenyen 5, illetve 12 fős váltók is indulhatnak, az egyetemet egy 12 fős, nemzetközi csapat képviselte a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) kategóriában. A csapat tagjai Bednárik Mihály, Csikós Bálint, Decmann Ábel, Földházi Anita, Horváth Éva, Albert König, Magnus Møst Lien, Molnár Adél, Sági Petra, Sági Viktória, Stark Bertalan, Sumánszki Csaba voltak.

Bódi Bernadett
Fotó forrása: Földházi Anita