Semmelweis Ignác születésének 200 éves évfordulója alkalmából az Egészségügyi Világszervezet (WHO) genfi központjában mellszobrot állítottak a magyar orvos tiszteletére.

A szoboravató ünnepségen beszédet mondott Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, a WHO főigazgatója, valamint dr. Kásler Miklós miniszter képviseletében dr. Pacsay-Tomassich Orsolya, az Emberi Erőforrások Minisztériumának nemzetközi ügyekért felelős államtitkára, méltatva az anyák megmentőjeként világszerte ismert magyar orvos érdemeit.

A Semmelweis-szobor leleplezésén részt vettek a WHO Végrehajtó Tanácsának aznap zajló 144. ülésének delegációvezetői, az ENSZ képviseletek tagjai, valamint a WHO vezető tisztviselői. A magyar delegáció tagjai között szerepeltek a szobor adományozóiként a Szegedi Tudományegyetem képviselői, illetve a Semmelweis Emlékbizottság képviseletében a Semmelweis Egyetem küldöttsége.

Forrás és fotó: kormany.hu/EMMI