8 női és 9 férfi csapat mérte össze erejét a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) strandkézilabda döntőjén, ahol a Semmelweis Egyetem női versenyzői harmadik helyezést értek el.

A versenyt az EFOTT fesztivál keretében, Velencén szervezte meg az ELTE és sportegyesülete, a BEAC. A megmérettetésen a sportág legjobb egyetemistái vettek részt az ország minden pontjáról. A torna legjobb női kapusa címmel is kitüntetett Németh Kamilla, az Általános Orvostudományi Kar hallgatója elmondta, idén először indultak el a versenyen a Semmelweis Egyetem hallgatói, akik végül a női tornán a dobogó harmadik fokára állhattak fel. A csapatban több kar – Fogorvostudományi, Egészségtudományi, Pető András Kar – hallgatója is játszott. Az elődöntőben a Testnevelési Egyetem győzte le őket, a bronzmérkőzésen a Károli Gáspár Református Egyetemmel küzdöttek sikeresen.

A csapat tagjai: Németh Kamilla, Kántor Sára, Shulch Martina, Mészáros Eszter, Bene Viktória, Kovács Viktória, Spanicsek Eszter, Haris Márta, Bene Rebeka, Kovács Kinga. Edző: Molnár Ádám

Eredmények:

Női torna: