Új eszközzel bővült az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika műszerparkja. Az egy éve kialakított Sürgősségi Osztály egyetemi beszerzésből jutott egy hordozható ultrahang készülékhez.

A sürgősségi ellátásban az elmúlt években egyre jobban terjed a klinikus által elvégzett, úgynevezett ágy melletti ultrahang vizsgálat, mely során néhány célzott kérdésre keresi a választ a vizsgáló. A gyermeksürgősségben ez a technika még újabb, Magyarországon most indul. A megvásárolt eszköz maximálisan megfelel az elvárásoknak, precíz képe mellett képes a keringés vizsgálatára, hordozható, ugyanakkor telepről is képes üzemelni.

Az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán zömében adományokból alakították ki az új Sürgősségi Osztályt. A patinás épületben a 21. századi betegellátásnak megfelelő, modern tereket rendeztek be, színes vizsgálókkal, új, innovatív eszközökkel.

Haszon Zsófia
Forrás és fotó: I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika