A júniusi, miskolci premier után szeptember végén a Fővárosi Operettszínház is bemutatja a Semmelweis című operát a Raktárszínházban – jelentette be Lőrinczy György főigazgató az intézmény 2018/2019-es évadáról szóló sajtótájékoztatón.

Raymond J. Lustig és Matthew Doherty Semmelweis Ignác életét bemutató darabjáról Boross Martin rendező elmondta, az oratorikus mű a főszereplő önmagával és a világgal hadakozó lelkébe kalauzolja majd a nézőket a valóság, a rémálmok, a fikciók mezsgyéjén.

Az előadás magyarországi bemutatója a miskolci Bartók Plusz Operafesztiválon lesz júniusban, a fesztivál és a Budapesti Operettszínház közös produkciójában; a fővárosi közönség pedig szeptember 28-án láthatja először a darabot a Nagymező utcai teátrum stúdiószínházában.

Kele Tímea
forrás: MTI