Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia (European Academy of Science and Arts) rendes tagjává választották dr. Rihmer Zoltán Széchenyi-díjas pszichiátert, a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika címzetes egyetemi tanárát. Dr. Rihmer Zoltán klinikai és tudományos-kutatási területe a kedély- és szorongásos betegségek genetikai-biológiai, illetve klinikai-epidemiológiai vonatkozásai, a hatékony terápiák kidolgozása és az öngyilkossági veszély előrejelzése. Több hazai és nemzetközi tudományos társaság tagja, illetve vezetőségi tagja, számos kitüntetés, a többi közt Széchenyi-díj birtokosa.

Az Európai Tudományos és Művészeti Akadémiát 1990-ben alapították Salzburgban, jelenleg több mint 2000 tagja van, köztük több Nobel-díjas tudós. Az akadémia tudományágak szerinti csoportból áll, így bölcsészettudomány, orvostudomány, művészettudomány, természettudomány, társadalom-, jog- és közgazdaságtudomány, műszaki és környezettudomány és világvallások területéről is vannak tagjai.

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem