A Pesti Vigadóban az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere állami kitüntetéseket adott át Áder János köztársasági elnök megbízásából. A Semmelweis Egyetem három munkatársa Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át, egy fő pedig Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült.

A haza érdekeinek előmozdításában és az egyetemes emberi értékek gyarapításában végzett tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át dr. Hársing László Gábor, a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet tudományos tanácsadója, az orvostudomány doktora; dr. Kempler Péter, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára, a Diabetológiai Licenc Grémium elnöke, az MTA doktora, a Magyar Diabetes Társaság elnöke; dr. Szabó Miklós egyetemi docens, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Újszülött Intenzív Osztályának vezetője. Kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Sándor Tamás, a II. Sz. Sebészeti Klinika önkéntes segítője, egyetemi magántanár.

Az ünnepségen összesen huszonhatan vehették át a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje, ötvennégyen a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést. Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben negyvennyolcan, Magyar Ezüst Érdemkereszt díjban tizennégyen, Magyar Bronz Érdemkereszt elismerésben heten részesültek munkájukért.

Keresztes Eszter
Forrás: MTI, fotó: kormany.hu