Ismét gyermekotthonba került a Semmelweis Egyetem karácsonyfája. Az idei év a második, amikor a központi épületben felállított fenyőfát az egyetemi ünnepség után gyermekeknek adományozza az intézmény.

karacsonyfa_2015

A közel 3 méteres normand fenyő a Józsefvárosi Szociális Szolgáltató és Gyermekjóléti Központ Gyermekek Átmeneti Otthonába került, ahol olyan gyermekek karácsonyát tette boldogabbá, akik nem ünnepelhettek családi körben. A Gyermekek Átmeneti Otthona józsefvárosi gyermekek számára nyújt teljes körű ellátást, akik átmenetileg szülői gondoskodás nélkül maradtak, illetve ellátásuk, lakhatásuk veszélyeztetett.

A Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság azért is kezdeményezte 2014-ben a fenyő adományozását, mert a szabadságolások miatt a központi épületben december huszadika után csak kevesen láthatják a karácsonyfát, de egy nevelőotthonban sok gyereknek okozhat még örömet.

Tóth-Szabó Szilvia

3kép