A világon közel 17 millió embert érintő betegség évről évre 60 országban kerül a figyelem középpontjába október 6-án. Magyarországon, ahogy eddig minden évben, a Semmelweis Egyetem Pető András Kara is csatlakozott a központi idegrendszeri sérülés, azaz a celebral paresis (CP) világnapjához.

A szervezők feladatuknak tekintik, hogy megismertessék a nagyközönséget a leggyakrabban a fejlődés korai szakaszában bekövetkező mozgásfogyatékosságot okozó tünetegyüttessel, illetve annak fejlesztési lehetőségeivel.

A kar óvodásai és gyakorló általános iskolás diákjai a világnap alkalmából pikniken, kézműves foglalkozásokon és koncerten is részt vehettek, szórakoztatásukról a Dynamite Dudes gondoskodott.  A programba idén bekapcsolódott a „72 óra kompromisszum nélkül” önkéntesekből álló csapata is, akik zenés, mesés játékkal készültek az alsó tagozatnak. A rendezvényt a szokásokhoz híven közös fotózás zárta.

Vona Zsófia

Fotó: Tatai Balázs