Az egyetem három kollégiuma – a Balassa János Kollégium, a Kátai Gábor Kollégium és a Markusovszky Lajos Kollégium – nyílt napot tart a leendő elsőéves hallgatók számára.

Augusztus 5-én és 6-án az intézményekben a Kollégiumi Albizottság tagjai vezetik körbe a hallgatókat, akik megismerkedhetnek a különböző helyiségekkel, megtekinthetik a szobákat és a közösség tereket is. Az albizottsági tagoknak köszönhetően számos felmerülő kérdésre is választ kapnak a leendő egyetemisták. Minden kollégiumot fejlett infrastruktúra és egyedülálló közösségi élet jellemez. Az esemény két napon keresztül, több turnusban indul, melyre előzetes regisztráció nem szükséges, az adott intézményben kell jelentkezni az esemény napján, a megadott időpont előtt.

A kollégiumi pályázatokat augusztus 13-ig lehet benyújtani, kizárólag elektronikus formában, a Neptun rendszeren keresztül. A pályázatokat pontrendszer alapján bírálják el, melyről bővebben a Kollégiumok Igazgatóságának  a honlapján lehet olvasni.

A nyílt nap időpontjait erre a linkre kattintva tekintheti meg.

HBO

Fotó: Szigetváry Zsolt, Kovács Attila