Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2021. július 25.
348845 Összes oltás

Szomorú szívvel értesültünk, hogy dr. Jörg Weidenhammer, a Semmelweis Egyetem tiszteletbeli doktora és tiszteletbeli szenátora váratlanul elhunyt. Dr. Weidenhammer európai léptékben gondolkodó orvos, kórházigazgató, egészségügyi és felsőoktatási top-menedzser volt. Kezdeményezője és német részről megvalósítója volt a Semmelweis Egyetem 2008-ban Hamburgban megnyílt kihelyezett orvosképzésének (AMS, Asklepios Medical School), amely azóta is egyedülálló vállalkozás az európai felsőoktatási palettán. Jellegzetes, csokornyakkendős alakjával, mindig élénk, vibráló, kissé szarkasztikus személyiségével már nem találkozunk többé egyetemi rendezvényeinken.

Dr. Ligeti Erzsébet

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.