A Semmelweis Egyetem példaképül kívánja állítani azokat a hallgatókat, akik amellett, hogy kiválóan teljesítik tanulmányi kötelezettségeiket, kimagasló eredményeket érnek el hazai és nemzetközi sportversenyeken, illetve a szabadidősport szervezésében. Ezért alapította a korábbi Egyetemi Tanács a Jó tanuló – jó sportoló elismerő díjat. A díjazottak névsorát Várszegi Kornélia, a Testnevelési- és Sportközpont igazgatója ismertette a március 15-i ünnepségen, míg a díjakat dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes adta át.

A női hallgatók versenyében I. helyezést ért el Peterdi Gabriella, a Fogorvostudományi Kar ötödéves hallgatója, II. helyezett Komlós Nóra, a Fogorvostudományi Kar másodéves hallgatója, III. helyezett Popon Anikó Dorina, a Fogorvostudományi Kar másodéves hallgatója, IV. helyezett Németh Kamilla, az Általános Orvostudományi Kar negyedéves hallgatója, V. helyezett Tompa Orsolya, az Egészségtudományi Kar ötödéves hallgatója, VI. helyezett Dinnyés Izabella, az Általános Orvostudományi Kar V. évfolyamos hallgatója, valamint Vajer Katalin, a Gyógyszerésztudományi Kar IV. évfolyamos hallgatója. A férfi hallgatók versenyében I. helyezést ért el Oláh Bence, az Általános Orvostudományi Kar V. évfolyamos hallgatója.

7kép

.