A Semmelweis Egyetem a tavalyi eredményhez képest 54 helyet javítva a 262. helyen végzett, ezzel a legjobb eredményt érte el a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb szakterületi rangsorának élet- és orvostudományi képzési kategóriájában a hazai felsőoktatási intézmények közül. A szűkebb szakterületek közül az orvostudományi képzés kategóriában a Semmelweis Egyetem szintén bekerült a legjobb 200 közé, a gyógyszerészeti képzésben pedig a top 150 egyetem közt végzett a QS 2017-es listáján.

Az élet- és orvostudományi képzési területen összesen három magyar egyetem szerepel, a Semmelweis Egyetem a 262. helyével javított korábbi pozícióján, legutóbb ugyanezen a listán a 316. helyen szerepelt. A Debreceni Egyetem a 401-450., a Szegedi Tudományegyetem pedig a 451-500. helyen áll. Az orvostudományi képzés területén a hazai egyetemek közül a Semmelweis Egyetem végzett a legjobb, 151-200. helyen, a Debreceni Egyetem a 201-250., a Pécsi Tudományegyetem a 251-300., a Szegedi Tudományegyetem pedig a 301-350. helyre került. A gyógyszerészeti képzés kategóriában a Semmelweis Egyetem a 101-150. helyen, a Debreceni Egyetem 151-200., a Szegedi Tudományegyetem a 201-250. helyen végzett.

A nemzetközi rangsor készítői a listák összeállításánál négy szempontot vettek figyelembe, köztük az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakoriságát, az intézmény hírnevét a tudományos szférában, a munkáltatói véleményeket, továbbá az idézettségre utaló bibliográfiai indikátort (h-index citations).

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem