Összesen 2091 hallgatót vehet fel a Semmelweis Egyetem a 2016-os felvételi eljárásban – olvasható a felvi.hu-n megtalálható táblázatban.

A nappali képzésre felvehető hallgatók száma orvos- és egészségtudományi területen 997 fő, míg az esti, levező képzésre 967. Ezen felül társadalomtudományi területen 127 főt vehet fel az egyetem esti, levelező képzésre.

A szeptemberben induló alap-, osztatlan- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre 2016. február 15-ig lehet jelentkezni. A felsőoktatási felvételi eljárás szabályait, tudnivalóit, a pontszámítási módszereket, az érvényes jelentkezéshez szükséges tudnivalókat, valamint az intézmények által meghirdetett képzéseket a felvi.hu-n elérhető Felvételi tájékoztatóban találhatják meg az érdeklődők.

A központi ponthatárok, melyek vonatkoznak egyebek mellett az orvosi, fogorvosi és a gyógyszerészképzésre is, az alábbi linken találhatók meg.

DP