Benkó Barbara, a Semmelweis Egyetem hallgatója két ezüstérmet is hazahozott a lengyelországi Jelenia-Górában rendezett V. Kerékpáros Egyetemi Világbajnokságról.

xlsport.huA többszörös magyar bajnok, Európa és világbajnoki ezüstérmes 15,31 perc alatt teljesítette a mountain bike időfutam verseny 4 kilométerét, ezzel pedig kevesebb, mint 23 másodperccel maradt el a lengyel Solus-Miskowicz Katarzynától. A mountain bike XCO mezőnyversenyén szintén második helyen ért célba, a 18 kilométeres távot 1, 12 óra alatt tekerte végig. Benkó Barbara, aki 2008-ban sportága első magyar világkupa-győzelmét is elnyerte, most – szoros versenyben – a hatodik helyet is megszerezte az országúti mezőnyverseny 66 kilométerén.

Az első, 1986-os moszkvai Kerékpáros Egyetemi Világbajnokság óta csupán három alkalommal rendeztek EVb-t: 1990-ben Palma de Mallorcán, 2006-ban Antwerpenben Belgiumban, 2008-ban pedig Nijmegenben, Hollandiában. A kerékpár 1983 óta része a nyári Universiade játékoknak is.

Mozer Mária

Fotó: xlsport.hu