A Robert Bosch Gimnázium 26 éve a budapesti Eötvös József Gimnázium partneriskolája. Az iskola Gerlingenben (Stuttgart vonzáskörzete) található. Idén 23 diák és két kísérőtanár érkezett egy hétre a gimnáziumba.

Az idei partnerkapcsolat központi témájának a (külföldi) továbbtanulási lehetőségeket választotta közösen a két partneriskola német munkaközössége.

Ennek keretében került sor a Semmelweis Egyetem látogatására is, szeptember 17-én, a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program koordinálásával.

Dr. Ligeti Erzsébet, a külföldi hallgatók titkárságáról, dr. Kellermayer Miklós, a Kerpel-Fronius Tehetséggondozó Program tanácstagjai, dr. Szabó Attila, a program titkára, és Kolonics Ferenc ÁOK ötödéves hallgató köszöntötte, majd kalauzolta a vendégeket az Élettani Intézetben, a Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet korszerű műszerparkjában, és az I. számú Gyermekgyógyászati Klinikán.

Szluka Bea
T-Sz.Sz.