A Semmelweis Egyetem felvételt hirdet a Doktori Iskolában folytatott nappali – ösztöndíjas – vagy levelező képzés szerinti tanulmányokra a 2012/2013. tanévtől induló képzési időre az orvostudomány és társadalomtudomány területén akkreditált doktori iskolákba (elméleti orvostudomány, klinikai orvostudomány; gyógyszertudomány; egészségtudomány; biológiai tudományok, sporttudomány, szociológiai tudományok).

A doktori képzésre egyetemi végzettséggel rendelkezők vagy olyan egyetemi hallgatók jelentkezhetnek, akik okleveleiket 2012. december 31-ig megszerzik.

Részletes tájékoztatás és csekk a Doktori Titkárságon kapható (1085 Budapest, Üllői út 26. fsz. 9. Tel.: 266-2343, 266-7483).

Jelentkezési határidő: 2012. május 25.

A felvételi beszélgetésekre június 11-22. között kerül sor. Felvétel esetén a beiratkozást követően az Egyetem és az állami ösztöndíjasok, illetve a költségtérítéses doktoranduszok között hallgatói jogviszony jön létre. Az ösztöndíjak folyósítása 2012. szeptember 1.-től 36 hónapon keresztül történik.

Budapest, 2012. április 11.

Dr. Tulassay Tivadar sk.

egyetemi tanár