A University Medical Center Amsterdam 50 fős hallgatói csoportja látogatott a Semmelweis Egyetemre november 7-én. A diákok két csoportban, egymást váltva vettek részt Pop Marcel, a nemzetközi kapcsolatok igazgatójának az egyetemről tartott prezentációján , majd a belső klinikai telepet a központi épülettel együtt bemutató sétán, melyet Thurzó Orsolya, a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága munkatársa vezetett.

A túra a névadó Semmelweis Ignác szobránál kezdődött, a szenátusi teremben az egyetem történetének ismertetésével folytatódott, majd a szalonban végződött. A holland orvostanhallgatók ezt követően az EOK épületét látogatták meg, amely elmondásuk szerint saját, hollandiai egyetemük épületeinél szebb és korszerűbb. A program a Nanobiológiai és In Vivo Képalkotó Centrum laboratóriumainak megtekintésével zárult, ahol rotációs rendszerben látogatták meg a három laboratóriumot.