Az idén első alkalommal megrendezett Intercultural Day rendezvénynek a Nagyvárad téri Elméleti Tömb adott otthont. A hallgatói kezdeményezés hiánypótló és példanélküli. A szervezők egy kellemes délutánt biztosítottak a külföldi és a magyar diákok számára, így lehetőséget adva a nemzetük bemutatására és az ismerkedésre. A rendezvény házigazdái a határon túli magyar diákok voltak, akiknek népművészetébe és pálinkájukba kóstolhattunk bele. A további kiállítók között Németország, Izrael, Irán, Svédország, Kanada és Nagy Britannia mellett a diák szervezetek is helyet kaptak, mint az ESN vagy a német és az ETK HÖK-ök is. Dr. Ligeti Erzsébet professzor asszony megnyitója után Sümeghy Gyula, a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának vezetője járta körbe a standokat és mutatta be a kiállítókat az érdeklődő közönségnek. A megnyitót a Szélrózsa néptánc együttes bemutatója követte. A gálán dr. Kellermayer Miklós gondolatait moldvai táncbemutató, magyar gasztronómiai körkép majd a német HÖK, a DSVS szórakoztató prezentációja követte. A délután folyamán a kertben felállított bográcsokban felvidéki, kárpátaljai, erdélyi és vajdasági specialitások készültek, ínycsiklandozó illatuk csalogatta az embereket a táncházba. A kellemes közös délután remélhetőleg hagyományt teremt és a rendezvény jövőre, még több kiállítót és érdeklődőt vonz majd.

Képek a galériában