A Nature című tekintélyes szaklap 2006. március 23-án különszámot szentelt az ioncsatornák kutatása terén elért legújabb eredményeknek. A klorid csatorna mutációja által okozott cisztikus fibrózis kórkép hátteréről a téma jeles szakértője, David Gadsby professzor mellett társszerzőként dr. Csanády László egyetemi tanársegéd (Semmelweis Egyetem, Orvosi Biokémiai Intézet) kapott felkérést review közlemény megírására. Dr. Csanády László a Rockefeller Egyetemen 5 évig volt David Gadsby professzor munkatársa és Ph.D. hallgatója. A tudományos együttmÚködés ebben a témában azóta is folyamatos a Fogarty kutatási ösztöndíj támogatásával. Valódi elismerés, hogy dr. Csanády László kutatómunkájának eredményei egy ilyen nagypresztízsű folyóiratban a Semmelweis Egyetemről jegyezve jelenhettek meg.