COVID-19: újra be kell oltani a magyarokat, de a vakcinabeszerzésről hallgatnak

„A nemzetközi szakmai testületek szerint frissíteni kell a COVID-19 elleni oltóanyagok összetevőjét, ám egyelőre nem tudni arról, hogy Magyarország milyen oltóanyagot rendelt vagy rendelhet az őszi szezonra. A szakma nem ismer adatokat a jelenleg zajló fertőzésekről.
Most a 60 év felettieknél sürgető az immunitás megerősítése, mert védettségük az idő múlásával csökkent – a többi között ez derült ki a COVID-19 elleni védőoltások eredményességét elemző kutatásból. A hazai háziorvosok bevonásával készült vizsgálat tanulságait Oroszi Beatrix, a Semmelweis Egyetem Epidemiológiai és Surveillance Központ Egészségbiztonság Nemzeti Laboratóriumának igazgatója ismertettet az IME járványügyi konferenciáján.”

Főigazgatónk, Dr. Oroszi Beatrix 2023. szeptember 19-én az IME Infekciókontroll és betegbiztonság konferenciáján tartott előadásából a Népszava készített egy rövid összefoglalót, melyet teljes terjedelemben itt olvashatnak.