Állami kitüntetések átadására került sor az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából, és most tartották meg az augusztus 20-a alkalmából odaítélt díjak átadó ünnepségét is. A Semmelweis Egyetem négy polgára részesült magas szintű állami elismerésben: dr. Mészáros György, dr. Machay Tamás, dr. Jákó János és dr. Rényi-Vámos Ferenc.

Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozat kitüntetést vehetett át dr. Mészáros György, a Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet Molekuláris Biológiai Tanszékének egyetemi docense. Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapja alkalmából október 23-án a Várkert Bazárban tartott ünnepségen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter adta át a kitüntetéseket.

2020. október 26-án, a Pesti Vigadó adott otthont augusztus 20-a alkalmából odaítélt állami kitüntetések ünnepélyes átadójának. Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Latorcai Csaba, a tárca közigazgatási államtitkára Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesítette dr. Machay Tamás neonatológust, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának professor emeritusát, dr. Jákó János belgyógyászt, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika professor emeritusát és dr. Rényi-Vámos Ferencet, az Országos Onkológiai Intézet bázisán működő Semmelweis Egyetem Mellkassebészeti Klinika igazgatóját, az Országos Onkológiai Intézet Mellkasi Központ vezető főorvosát.

Vas Dóra
Fotó: EMMI