2021 februárban jelent meg a Springer könyvkiadó gondozásában a Dr. Igaz Péter tanszékvezető egyetemi tanár (Semmelweis Egyetem, Belgyógyászati és Onkológiai Klinika, Endokrinológiai Tanszék) által szerkesztett „Practical Clinical Endocrinology” c. angol nyelvű szakkönyv, amiben a hazai endokrinológia számos szakértője írt fejezetet külföldi szerzők mellett. E könyv a felnőtt endokrinológia áttekintését adja esetismertetéseken keresztül, kérdés-felelet formában, és fő célja a betegségek tünettanának, diagnosztikájának és kezelésének tárgyalása a gyakorlati szempontok előtérben tartásával. A szakkönyv különösen szakvizsgára készülőknek hasznos, de gyakorló endokrinológusok is hasznosnak találhatják ismereteik felfrissítése, elmélyítése céljából, sőt orvostanhallgatóknak is ajánlható lehet. Több mint 500 oldalon, hét rész 52 fejezetében kerülnek tárgyalásra mind gyakori, mind ritkább betegségek (pl. hormonrezisztencia szindrómák).

A könyv honlapja az alábbi linken érhető el.