Az orvosbiológiai és egészségtudományi kutatásokban egyre nagyobb figyelmet kapnak az adatvezérelt megoldások és megközelítések. A keletkező nagy mennyiségű és sokrétű adatok komplex, tudományterületeken átívelő elemzést igényelnek.
Innovatív adatközpontú megközelítések az egészségügyben
A Biostatisztikai és Hálózattudományi Intézet célja azon nagy mennyiségű orvosbiológiai és egészségtudományi adatok elemzése, melyek egyrészt a betegellátási intézményekben és rendszerekben, másrészt az Intézet saját adatgyűjtései során keletkeznek. A hagyományos statisztikai elemzések mellett haladó matematikai és számítástudományi módszertannal támogatjuk az orvosbiológiai kutatási kérdések megválaszolását, különös tekintettel a gépi látás, a természetes nyelvfeldolgozás, a prediktív analitika, a mesterséges intelligencia és a hálózattudomány módszereire.
Intézetünk aktív szerepet kíván vállalni az interdiszciplináris együttműködések elősegítésében. Célunk támogatni az orvosok, egészségügyi szakemberek, illetve a biostatisztikusok, adat- és hálózattudósok közös innovatív megoldásainak gyors és hatékony átültetését az egészségügyi gyakorlatba.
Interdiszciplináris együttműködés az orvosbiológiai kutatásokért
Intézetünk fontos célkitűzése, hogy a támogató jellegű kutatások mellett portfóliónkban hangsúlyosan megjelenjenek saját alkalmazott adattudományi és hálózattudományi kutatási témáink is. Lehetővé téve így Intézetünk fiatal kutatói számára, hogy doktori fokozatot szerezzenek, szenior kutatóink pedig hazai és nemzetközi tudományos pályázatokon eredményesen szerepeljenek.
Klinikai és orvosbiológiai képzések angol nyelven
Az egészségtudományban az adatintenzív megközelítésekre mutatkozó növekvő igényt felismerve Intézetünk célja az egészségügyi adattudomány területén új képzések létesítése és indítása: új angol nyelvű klinikai és orvosbiológiai adattudós BSc és MSc képzések formájában. A tervezett képzéseinken hallgatóink nemcsak az adattudomány műveléséhez szükséges statisztikai, matematikai és számítástudományi módszertanokat tanulják meg, de az orvosokkal és egészségtudományi szakemberekkel folytatott közös munkához szükséges orvosbiológiai és egészségtudományi fogalmakat és folyamatokat is.