Az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium Adatvezérelt Egészség Divízió vezetője, Dr. Szócska Miklós meghívott előadóként vett részt 2024. november 19-én a 2024-es magyar EU-elnökség által szervezett „Innovatív technológiák az egészségügyben: Mesterséges intelligencia és azon túl” (Innovative Technologies in Healthcare: AI and Beyond) című szemináriumon Magyarország Állandó Képviseletén Brüsszelben.

Innovative Technologies in Healthcare: AI and Beyond - Szócska Miklós Dr. Szócska Miklós az esemény kapcsán a következőket említette:

„A magyar elnökség digitális egészségügyi hete és a brüsszeli mesterséges intelligenciával foglalkozó konferenciája („Innovatív technológiák az egészségügyben: Mesterséges intelligencia és azon túl”) egyértelműen megmutatta, hogy az adatvezérelt egészségügy (DDH) és az egészségügyben alkalmazott mesterséges intelligencia rendszerszintű képességek! Nemzeti Laboratóriumunk Adatalapú Egészségügy Divíziójának esettanulmányai szintén bizonyítják, hogy ezek az ESETTANULMÁNYOK MIND EGY NAGY KIRAKÓS RÉSZEI.

Az európai egészségügyi szolgáltatásoknak dinamikusan kell követniük a digitális átalakulás útját.

Ezen az úton fogunk tudni haladni:
– Az adatsilókban lévő egészségügyi adatlábnyomoktól a betegutak optimalizálásáig.
– Az adminisztratív egészségügyi adatsilókból és az egészségügyi nyilvántartások passzív gyűjtéséből a proaktív jelzések és előrejelzések felajánlása felé mind a betegek, mind a szakemberek számára.
– Az egycélú klinikai döntéstámogató algoritmusoktól egy gyártósorig, valamint a diagnosztikai automatizációk és terápiás célzások összetett portfóliójáig.
– A kognitív meglátások elemzésétől a komplex döntéstámogató eszközökig és az AI-alapú rendszeroptimalizálásig

Azt is fel kell ismernünk, hogy:
– A DDH és az AI az egészségügyben nem egy startup a jóváhagyás és a rendszer skálázásának kalváriájával, hanem az általánosan hozzáférhető alkalmazások komplex portfóliója.
– Az adatalapú egészségügy (DDH) és a mesterséges intelligencia az egészségügyben nem egy végtelen és fenntarthatatlan licencelőfizetési lista, hanem az egészségügyi rendszerek belső képessége.
– Ezen az úton kell tovább haladnunk!
– A rendszerképesség feltételeivel rendelkező országoknak össze kell fogniuk, és az uniós stratégiai beruházásoknak támogatniuk kell ezt a holdudvart az EU versenyképessége és a szolidaritáson alapuló egészségügyi rendszereink fenntarthatósága érdekében.”

Galéria

4kép