Idén az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium Adatvezérelt Egészség Divízió kiemelt témája, az adatvezérelt egészségügy nyolc előadással képviseltette magát a Semmelweis Egyetem által megrendezett TDK-konferencián.

2024. február 7-9. között, 68. alkalommal került megrendezésre a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciája (TDK). Az Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium Adatvezérelt Egészség Divízió számára különösen értékes információ, hogy idén először képviseltette magát az adatvezérelt egészségügy új témaként és szekcióként bemutatkozva a TDK-előadások sorában. A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ két szakértőjének hallgatói is szerepeltek a megmérettetésben.

Az EMK előadói és témavezetői:

OTDK javasolt: Stubnya János Domonkos, SE-ÁOK-V.: A Népegészségügyi termékadó (NETA) hosszútávú hatásosságának komplex, adatvezérelt vizsgálata
Témavezető: dr. Joó Tamás (szakértő, Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium Adatvezérelt Egészség Divízió)

Kállay Ágota, SE -EKK III.: Adatvezérelt egészségpolitikai döntéstámogató keretrendszer kialakítása a mesterséges intelligencia alapú egészségügyi megoldások rendszerszintű bevezetéséhez

Csóka Regina, SE-EKK III: Digitális Egészségügyi Mobil Központ Pilot (skill labor, mesterséges intelligencia és adatvezérelt egészségügy) 2023-as vizsgálatának előzetes eredményei
Témavezetők: Nistor Katalin és dr. Joó Tamás

A TDK-konferenciáról részletes beszámoló a Semmelweis Egyetem oldalán érhető el.