A Semmelweis Egyetem Alapítvány dr. Márer Vera gyermekgyógyász emlékét őrző díját évente maximum két, az egyetemen dolgozó fiatal gyermekgyógyász vagy szakorvosjelölt nyerheti el pályázat útján. A 2024. évi Semmelweis-napon dr. Gasparics Ákos (Szülészeti- és Nőgyógyászati Klinika, Baross utcai részleg) és dr. Pinti Éva (Gyermekgyógyászati Klinika, Tűzoltó utcai részleg) részesült az elismerésben, amelyet dr. Merkely Béla rektor és dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója adott át a Semmelweis-napon.

Dr. Gasparics Ákos a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Baross utcai részlegének neonatológusa, kutatómunkáját a tudományos diákkörös hallgatóként kezdte dr. Sebe Attila témavezetésével. Ezt a tudományos munkát folytatva 2019-ben szerzett PhD fokozatot. A gyermekgyógyászat majd neonatológia szakvizsga megszerzése mellett több koraszülöttek prognózisával foglalkozó munkája született. A díjazott több TDK-hallgató témavezetője, 2021-től PhD-témavezető. Közleményeinek száma 29, H-indexe 10.

Dr. Pinti Éva a Gyermekgyógyászati Klinika – Tűzoltó utcai részleg egyetemi tanársegéde, kutatási területe különböző genetikai eredetű kórképek – főként növekedési zavarok – geno-fenotípus összefüggéseinek feltárása. Klinikai genetikával 2014 óta foglalkozik Dr. Haltrich Irén és Prof. Dr. Fekete György mentorálásában. Általános orvosi diplomáját 2017-ben, PhD fokozatát 2023-ban szerezte meg; jelenleg klinikai genetika szakképzésben vesz részt. Tudományos közleményeinek száma: 17, független idézettsége 38, H-indexe: 4.