A hagyományoknak megfelelően a Magyar Tudományos Akadémia idei éves közgyűlésén is átadták az intézmény legrangosabb elismeréseit. A Semmelweis Egyetemről Akadémiai Díjban részesült dr. Patócs Attila egyetemi tanár.
Fotó: Szigeti Tamás – MTA

Az örökletes endokrin daganatok genetikai és epigenetikai jellegzetességeinek feltárásában – különösen az utóbbi tíz évben – elért kiemelkedő tudományos eredményeinek elismeréseként részesült Akadémiai Díjban dr. Patócs Attila, az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanára, a Laboratóriumi Intézet laboratóriumvezetője, az Országos Onkológiai Intézet Labordiagnosztikai Központ vezetője.
Az Akadémiai Díjat 1960-ban alapították, az elismerést az MTA elnöksége adományozza évente kiemelkedő tudományos tevékenységet végző kutatóknak vagy kutatócsoportoknak. A díjat, az MTA többi legrangosabb elismerésével együtt hagyományosan az éves közgyűlésen adják át. Az akadémia idei, 197. közgyűlése május 6-ával kezdődött el, a díjakat az első napon, az ünnepi ülés keretében adták át.

A díjazottak teljes listája elérhető az MTA honlapján.

Forrás (fotó és szöveg): MTA