Több mint hetvenen vettek részt az április 20-i szezonnyitó szabadidős túraprogramon a Testnevelési és Sportközpont szervezésében. A kirándulás keretében új emléktáblát is avattak a Semmelweis- forrásnál.

Az egynapos szezonnyitó túrán 71-en vettek részt, az egyetem jelenlegi és volt dolgozói, hallgatói és családtagjaik mellett jelen voltak azon egészségügyi szakképző iskolánk tanárai és diákjai is, amely tagjai 1971-ben önkéntes munkával kiépítették a Semmelweis-forrást.

Az egyetemi polgárok két útvonalon (és távon) próbálhatták ki magukat: a kezdő természetjárók, a házi kedvenccel érkezők és a gyermekes családok számára a Királyrét és a Szénpatak-völgy mentén húzódó körülbelül 7 km-es táv állt rendelkezésre, míg a haladó túrázók a 17 km-es útvonalon tudták megismerni a Börzsönyi táj természetadta kincseit.

Az idei túra legfontosabb pillanata volt, hogy a forrásról már sok éve hiányzó régi emléktábla helyén egyetemünk névadójához és munkásságához méltó új emléktáblát avattak fel.

Fotó és forrás: Testnevelési és Sportközpont