Az Emeritus Professzorok Kollégiuma (EPK) 2024. január 23-án megtartotta idei első ülését.

Az idei év első EPK ülésén dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes az április közepén esedékes szóbeli felvételi vizsgák menetéről adott tájékoztatást, külön kiemelve, hogy a szóbeli felvételi vizsgák során kiemelten számít az egyetem a vizsgabizottságok munkájában az emeritus professzorok széleskörű tudására és tapasztalataira. Emlékeztetett rá, hogy közel 7000 jelöltet kell meghallgatnia a közel 100, egyenként 3 fős bizottságnak.

4kép

Az ülés további részében dr. Ungvári Zoltán tartott előadást az egészséges öregedésről, valamint arról, hogy a Semmelweis Study milyen vizsgálatok és programok révén járul hozzá az egyetemi polgárok egészségfejlesztéséhez. Dr. Falus András a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket és veszélyeket vette sorra. Az előadások után sok kérdés érkezett az előadókhoz, élénk vita is kialakult mindhárom témában.

Fotó és forrás: dr. Tompa Anna