Az Emeritus Professzorok Kollégiuma 2023. szeptember 12-én megtartotta a 2023/24 évi tanév első ülését.

A megbeszélésen dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes beszámolt a következő tanévre vonatkozó új felvételi rendszer szabályairól. A szóbeli felvételi vizsgák során kiemelten számít az egyetem a vizsgabizottságok munkájában az emeritus professzorok széleskörű tudására és tapasztalataira.
Dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes az értekezleten részletesen ismertette az egyetemi tehetséggondozó programokat, ezen belül a középiskolásoknak szóló Junior Akadémia programsorozatot. Az Emeritus Professzorok Kollégiumának tagjait szeretettel várják előadásokkal, és hallgatók patronálásával a Junior Akadémia tehetséggondozási programjába.
Az ülés végén dr. Kovalszky Ilona professor emerita bemutatta a kollégium jelenlévő tagjainak az általa szerkesztett, angol nyelvű szakkönyvet, mely számos olyan hazai kutatási eredményt is tartalmaz, ami irányadó lehet a rák diagnosztikájában és terápiájában.

Dr. Tompa Anna
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem