A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvos-biológiai kutatással foglalkozó személyek számára hirdetett pályázatot, amelynek célja a klinikai gyógyítás, vagy orvosi tudományos kutatás területén dolgozók kiemelkedő tudományos tevékenységének elismerése. A pályázati felhívással az alapítvány a Semmelweis Egyetem korábbi rektorának, dr. Romics Lászlónak az emlékét és munkásságát is ápolni kívánja.

2022-ben 13 pályamunka érkezett be, melyet a kuratórium tagjai értékeltek és 5 nyertes pályázó között 3 fő részére összesen 500 000 Ft alapítványi adományt ítéltek meg, 2 fő részére pedig különdíjat biztosítottak a Lege Artis Medicinae, illetve az Orvosi Hetilap, mint szakmai lapok kiadói.

A díjakat dr. Merkely Béla rektor és dr. Karádi István, a Belgyógyászati és Hematológiai Klinika professor emeritusa adta át.

Romics László díjban részesült:

• Dr. Berczeli Márton Tibor
    Érsebészeti és Endovaszkuláris Tanszék
    Pályázatának címe: Dinamikus CT-angiográfia alkalmazása endovaszkuláris aorta aneurizma rekonstrukciót követően
  • Dr. Boussoussou Melinda
    Városmajori Szív-és Érgyógyászati Klinika
    Pályázatának címe: A bal pitvari falvastagság és a tüdővéna méretének hatása a pitvarfibrilláció abláció akut eljárási sikerére
  • Dr. Herold Zoltán
    Belgyógyászati és Onkológiai Klinika
    Pályázatának címe: A kromograninok kapcsolatának vizsgálata a cukorbetegséggel
  • Dr. Illés Dóra
    Szent-Györgyi Albert Tudományos Egyetem Belgyógyászati Klinika