Kedves Ápolók! Kedves Kollégák!

1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale, aki a krími háborúban önkéntes ápolónőket toborzott, mentette, ápolta a sebesülteket, majd később ápolónőképző iskolát alapított. Az ő születésnapján ünnepeljük világszerte az ápolókat. Ezek a száraz tények. A tények mögött azonban a legszentebb hivatást végzők ezrei, tízezrei vannak, akik nap mint nap segítik a betegek gyógyulását, enyhítik szenvedésüket. Az Önök feladata azonban még ennél is több, hiszen a legtöbb esetben egy csapat motorjai, fáradhatatlanul összefogják és szervezik a betegek gyógyítását.

Minden évben két alkalommal megemlékezünk, és ünnepeljük Önöket, a magyar és a nemzetközi ápolói napon. Összesen két nap egy évben, amikor célzottan Önökre gondolunk, pedig Önök ennél sokkal többet érdemelnek. Ahogyan 365 nap 24 órájában segítik a betegeket, gondoskodnak róluk, úgy az év 365 napján kell az ápolókat ünnepelnünk.

Isten éltesse Önöket, segítse erővel, egészséggel és kitartással az év minden napján!

Budapest, 2022. május 12.

Dr. Merkely Béla
rektor