A Semmelweis Egyetem példaképül kívánja állítani azokat a hallgatókat, akik amellett, hogy kiválóan teljesítik tanulmányi kötelezettségeiket, kimagasló eredményeket érnek el hazai és nemzetközi sportversenyeken, illetve a szabadidősport szervezésében. Ezért alapította a korábbi Egyetemi Tanács – a jogelőd egyetemek hagyományait folytatva – a „Jó tanuló – jó sportoló” elismerő díjat.

Az egyetem Szenátusa a 2022. január 27-i ülésén határozott a díjak odaítéléséről. A testület a 2021/2022-es tanévben elért tanulmányi és sporteredmények figyelembevételével, a Testnevelési és Sportbizottság javaslata alapján hozta meg döntését. A díjakat dr. Merkely Béla rektor és Várszegi Kornélia, a Testnevelési- és Sportközpont igazgatója adták át.

Női hallgatók versenye
I. helyezés: Mérő Dominika, az Egészségtudományi Kar II. évfolyamos hallgatója
II. helyezés: Urbán Kitti, a Fogorvostudományi Kar, V. évfolyamos hallgatója
III. helyezés: Kis Ágnes, az Általános Orvostudományi Kar V. évfolyamos hallgatója