Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter előterjesztése nyomán dr. Pavlik Lívia lett a Semmelweis Egyetem új kancellára. A tisztséget öt éven át, idén október 1-től 2025. szeptember 30-ig látja majd el – derül ki a Magyar Közlönyben megjelent miniszterelnöki határozatból.

Dr. Pavlik Lívia augusztus 31-ig a Corvinus Egyetem kancellárja volt, emellett 2019. április 19-től 2021. március 31-ig ő az innovatív, versenyképes felsőoktatási működési modellek magyarországi bevezetésének előkészítéséért felelős miniszteri biztos. Orbán Viktor miniszterelnök október 1-i hatállyal 5 évre nevezte ki őt a Semmelweis Egyetem kancellárjává, a Magyar Közlöny szerint az előterjesztést dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter tette.

Az egyetemen dr. Szász Károly kancellár tavaly novemberi távozása óta a tisztséget általános kancellárhelyettesként Baumgartnerné Holló Irén gazdasági főigazgató látja el.

Szabó Ádám
Fotó: Peter Lugosi – Corvinus Egyetem