100. születésnapja alkalmából egy három évvel ezelőtti elemző cikkel emlékeztek dr. Hársing Lászlóra, a korábbi Kórélettani Intézet – mely 2019 szeptember 1. óta a Klinikai Kísérleti Kutató Intézettel való egybeolvadás után Transzlációs Medicina Intézet lett – egykori igazgatójára.

2017-ben dr. Rosivall László, a Transzlációs Medicina Intézet egyetemi tanára és dr. Gabriel L. Navar, a Magyar Élettani Társaság tiszteletbeli tagja szerkesztőségi emlékező cikket jelentetett meg az Acta Physiologica-ban 60 évvel azelőtt, 1957-ben megjelent egykori intézetigazgató publikációjáról. A vesekeringés szabályozásának nemzetközileg is kiemelkedő közleménye ma is alapműnek számít a témában. Akkori megállapításainak máig kiható hatásai vannak; sok olyan kutatás alapszik a munkáján, ami segített kezelési stratégiákat kifejleszteni a vércukorszint szabályozására. Ezzel pedig megelőzhető például a cukorbetegség által okozott veseelégtelenség is. A 100 éves évforduló alkalmával e cikken keresztül idézték fel munkásságát, oktatói, kutatói és közéleti tevékenységét.