A Semmelweis Egyetem egyik budapesti szűrési helyszínén, a Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikán jártunk, ahol többen is elmondták tapasztalataikat a szűrővizsgálattal kapcsolatban. Május 1-je óta tart a Semmelweis Egyetem vezetésével, a négy orvosképző részvételével indított országos reprezentatív vizsgálat, amelynek célja, hogy pontos képet kapjunk a hazai járványügyi helyzetről. A vizsgálatra összesen összesen 17 778 fő kapott meghívást, akiket a Központi Statisztikai Hivatal választott ki, szem előtt tartva, hogy a teljes lakosságot reprezentálják. Annak érdekében, hogy a felmérés minél pontosabb képet mutasson a hazai járványügyi helyzetről, rendkívül fontos, hogy akik meghívást kaptak, el is menjenek a szűrésre. Bár az egyetemek munkatársai 1-1 helyszínen többször is jelen vannak, egy embernek a vizsgálaton csak egyszer szükséges megjelenni. A mostani felmérés május 14-ig tart, az eredményeket május végéig összesítik. Az országos reprezentatív vizsgálatba önkéntes alapon nem lehet jelentkezni, ugyanakkor a későbbiekben lesznek még hasonló felmérések a H-UNCOVER nevet viselő kutatás keretében.

Videó: Sturbán László, Gál Bettina, Major Bálint – Semmelweis Egyetem