Átfogó, reprezentatív vizsgálat indul a hazai orvosegyetemek koordinálásával, 17 778 fő megkeresésével. Így pontos képet kaphatunk a járvány kiterjedéséről és az új típusú koronavírussal fertőzöttek és átfertőzöttek valós számáról – mondta dr. Merkely Béla rektor a Hír Tv műsorában. A vizsgálat több részből áll, először az orr és a garat belső részén történő mintavétellel a vírus örökítőanyagát mutatják ki. A második vizsgálat a vérminta elemzése, amiből kiderül, hogy az illető átesett-e már a betegségen, a harmadik rész egy pedig egy kitöltendő kérdőív. Dr. Merkely Béla hangsúlyozta, hogy a részvétel önkéntes, de minden egyes kiválasztott mintegy 500 embert képvisel, ezért nagyon fontos az együttműködés a valóban hatékony eredmények eléréséhez.

A teljes beszélgetést a Hír Tv honlapján lehet megtekinteni, ide kattintva.