2020. január 31-étől megszűnik a betegfelvétel a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának Kútvölgyi Klinikai Tömbben működő részlegén, a korábbi kormányhatározatnak megfelelően. Az osztály bennfekvő betegeit az egyetem Külső Klinikai Tömbjébe, a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikára (1083 Budapest, Balassa u. 6.) szállítják át.

A betegek kezelését az azt eddig is végző szakorvosi és ápolói személyzet zavartalanul folytatja. A korábban a Kútvölgyi Klinikai Tömbben működő, a fekvőbeteg osztályhoz tartozó szakambulanciák szintén a pesti telephelyen folytatják működésüket.

Elérhetőségek:
Fekvőbeteg-osztály: 2100330/51262 mellék.
Szakambulanciák: 2100330/51262 mellék. Bármilyen egyéb felmerülő kérdés esetén információ: 2100330/51262 és 51243 mellékek.
Folyamatosan frissülő információkat a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika honlapján lehet olvasni.

A Semmelweis Egyetem klinikáinak Kútvölgyi Klinikai Tömbből való áthelyezéséről egy 2018. december 13-i kormányhatározat (1672/2018.) rendelkezett. Ennek megfelelően a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömbben elhelyezkedő, betegellátást és oktatást végző szervezeti egységeit fokozatosan helyezik át az egyetem más telephelyeire. A költözés során a Semmelweis Egyetem a betegellátásban és az oktatásban minden korábbi működését folyamatosan fenntartja, biztosítja a biztonságos szakmai tevékenységet és elérhetőséget.