Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban Áder János köztársasági elnök megbízásából Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.

Magas színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült dr. Somogyvári Zsolt Batthyány-Strattmann László-díjas csecsemő- és gyermekgyógyász, neonatológus szakorvos, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Egészségfejlesztési és Klinikai Módszertani Intézete Családgondozási és Módszertani Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára, a Peter Cerny Alapítvány szakmai vezetője.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként dr. Körner Anna gyermekdiabetológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Diabétesz Osztályának habilitált egyetemi docense.

Forrás. MTI, kormany.hu
Fotó: MTI