A Semmelweis Egyetem kilenc munkatársának adta át egyetemi, illetve főiskolai tanári kinevezését november 30-án a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen dr. Bódis József oktatásért felelős államtitkár és dr. Horváth Zita, felsőoktatásért felelős helyettes államtitkár. Az egyetem hét oktatóját nevezte ki egyetemi tanárrá a köztársasági elnök az emberi erőforrások miniszterének javaslatára szeptember 1-jével, míg ketten főiskolai tanári kinevezést kaptak a miniszterelnök határozata értelmében. Az erről szóló határozatok – mint arról korábban beszámoltunk – a Magyar Közlöny szeptember 10-i, valamint szeptember 4-i számában jelentek meg.

9kép

Egyetemi tanári kinevezést kapott dr. Alpár Alán (Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet), dr. Csanády László (Orvosi Biokémiai Intézet), dr. med. Karl Jürgen Oldhafer (I. Sz. Sebészeti Klinikához rendelt Asklepios Campus Hamburg Sebészeti Tanszéki Csoport), dr. Kovács Gábor (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Lásztityné dr. Kiss Anna (Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet), dr. Nagy György (III. Sz. Belgyógyászati Klinika I. Sz. Reumatológiai és Fizioterápiás Tanszéki Csoport, valamint a Genetikai Sejt- és Immunbiológiai Intézet) és dr. Réthelyi János (Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika).

Főiskolai tanári munkaköri címet kapott dr. Nagyné dr. Baji Ildikó és dr. Somogyvári Zsolt Kálmán, mindketten az Egészségtudományi Kar Családgondozási Módszertani Tanszékének munkatársai.

Fotó: Bartos Gyula – Emberi Erőforrások Minisztériuma