Az elmúlt években többször is átalakították a pályázási és a pontozási rendszert, hogy minél több hallgató mehessen külföldre tanulni, szakmai gyakorlatra vagy rövid tanulmányútra. A Campus Mundi programban jelenleg egy tanulmányi igazolásra, egy szaktanári ajánlásra és egy jól megírt motivációs levélre van szükség a jelentkezéshez. A nyelvvizsgáért, a tudományos és közéleti tevékenységért, illetve az önkéntes munkáért plusz pontokat adnak az értékelésnél.
A program támogatásával a világ szinte bármely pontjára el lehet jutni, és akár havi 350 ezer forint ösztöndíjat is el lehet nyerni.

További információ a Campus Mundi honlapján és Facebook oldalán található, illetve az egyetem kapcsolattartója is segíthet.