Dr. Kempler Pétert, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanárát, a Magyar Diabetes Társaság elnökét választották a Közép-európai Diabetes Társaság (Central European Diabetes Association, CEDA) leendő elnökévé. A poszt odaítéléséről a társaság 2018. június 14-16. között Krakkóban megtartott kongresszusán döntöttek.

A CEDA-t 1969-ben, Bécsben, eredetileg FID néven (Federation of International Danube Symposia) alapította egy osztrák diabetológus, Alois Beringer és dr. Magyar Imre, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika  egykori igazgatója, a Magyar Diabetes Társaság létrehozója és egyben első elnöke. A jövőre 50 éves társaság kongresszusának 1971, 1981 és 2012 után ismét Budapest ad otthont.

Forrás: dr. Kempler Péter
Fotó: Kovács Attila- Semmelweis Egyetem