A Semmelweis Egyetem Pető András Kollégiumára is lehet voksolni az Eduline oktatási portálon, ahol a legjobb, legélhetőbb, legjobb közösséget magáénak tudó egyetemi kollégiumot keresik. A szavazás hétfő reggel 8 óráig tart.

A jelöltek között szerepel még a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Orczy úti kollégiuma, az ELTE Kőrösi Csoma Sándor Kollégium, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Schönherz Kollégiuma, továbbá a Széchenyi István Egyetem valamint az Óbudai Egyetem Bánki Donát Kollégiuma. A budapestiek mellett vidéki egyetemvárosok is szerepelnek a listán, a többi között például a miskolci Uni-Hotel, a szegedi Károlyi Mihály Kollégium, a pécsi Boszorkány Kollégium vagy a győri Egyetemi Kollégium. A jövő héten újabb tíz kollégiummal folytatódik majd a verseny.

Az Eduline legutóbbi versenyét, melyben Budapest legszebb egyetemi épületét keresték, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar (ETK) Vas utcai épülete nyerte meg.

KBB
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem