A 2018/2019-as tanévre meghirdetett ösztöndíjprogram célja a tudományos utánpótlás megerősítése, a tudományos életpálya vonzóvá tétele, a kiváló oktatók, kutatók pályán és itthon tartása, illetve az egyetemek tudományos teljesítményének ösztönzése.

A pályázat által a kiváló, kutatási tevékenységet végző felsőoktatási hallgatók, doktorjelöltek, fiatal oktatók, kutatók öt-, illetve tízhavi ösztöndíjban részesülhetnek, a fogadó felsőoktatási intézmények pedig a saját nyertes pályázóik ösztöndíj összegének 40 százalékában kutatási-működési támogatást kapnak. A hallgatók, doktorjelöltek és fiatal oktató-kutatók – támogatott célcsoporttól függően havi 50.000 – 300.000 forint nettó támogatásban részesülhetnek.

A pályázatról további részleteket az Innovációs Igazgatóság honlapján talál.

Haszon Zsófia
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem